ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 09:38   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...9293949596979899100101102 103104105106107108109110111112...200...300...400...500...600...700...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Lübnan Dünyanın Merkezine Açılan Delik>
  17.Eyl.2011 Cmt 16:48:34

1952 yılında tezadüfen bulunan bu dev mağara ve aşağıya doğru inen delik bilimadamlarının dikkatini çekti.

Lübnan`daki Trail Dağı`nda bulunan bir şelale, dünyanın dibine akıyor.Tesadüfen bulunan bu olağanüstü yerde hem aşağıya doğru dev bir mağara hem de bir şelale bulunuyor.
Bilimadamları mağaranın aşağıya doğru derinliğini 255 metre olarak ölçtüler.Ancak herşey bu 255 metre ile bikmiyor.Yukarıdan akan sulan bu 255 metreden sonra küçük deliklerle dünyanın dibine doğru yol alıyor.

Baatara Şelale`si adı verilen burada şaşırtıcı olan şeylerden birisi de doğal köprülerin varlığı.Dev mağaranın üzerinde 3 ayrı köprü bulunuyor.1952 yılında Derin çukuru keşfeden Fransız biyo-mağara araştırmacısı Henri Coiffait, burasının dünyanın en şaşırtıcı yeri olduğunu duyurdu.Mağaradaki kireç taşlarının 160 milyon yıllık olduğunu belirleyen araştırmacılar, karlar eridiğinde dağdan gelen suyun burada kaybolduktan sonra nereye gittiğini araştırdı.

Hükümetten alınan izinle mağaraya akan suya boya katıldı.Boyalı su günler sonra mağaradan çok uzaklarda bir köyün yakınında akan derede ortaya çıktı.

İŞTE O MAĞARA

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Portekiz Monsanto Taş Köy>
  17.Eyl.2011 Cmt 16:40:21

Böyle bir köyün dünya üzerinde eşi ve benzeri yok.

Köydeki bütün evler sert granit taşların oyularak yapılmış.Bu yüzden de burasına taş köy deniliyor.Dev kayaların arasına yapılan taş yollar ve inanılmaz güzellikteki görüntüsüyle Monsanto, dünyanın en güzel köylerinden birisi.

Portekiz`in en ücra yerlerinden birinde yer almasına rağmen, dev granit kayalar arasına sıkışmış antik evleriyle Monsanto gerçekten görülmeye değer bir köy. Görüntüsü asırlar boyu neredeyse hiç değişmemiş ve belki de bu yüzden 1938 yılında "En Portekizli Portekiz Köyü" sıfatına lâyık görülmüş. İnsan yerleşimi Palaeolitik çağa kadar dayanıyor. Denizden yüksekliği 758 metre ve mimari yapı ülkenin diğer bölgelerinden daha farklı.

İŞTE O MÜTHİŞ KÖY

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Çapkınlık Kadınında Hakkıdır, Çok Eşliliği Savunan Erkeklere Hitaben>
  17.Eyl.2011 Cmt 16:33:39

Batı toplumu tekeşliliğe inanır, en azından öyle gibi görünür. Görüntünün altında yaşananlar ise, hepimizce malumdur. Carl Jung der ki: “Bir evliliğe önceden gerekli olan şey, sadakat iznidir!”

Bence erkekler, sosyal kısıtlamalar ve yasal zorunluluklar olmasaydı, sonsuza kadar rastgele ilişki yaşayabilirlerdi. Erkeklerin rastgele ilişkide kaybedecekleri çok az şey vardır. Oysa bu tarz bir ilişkiden çocuk sahibi olma riski taşıyan kadın, hayatına dair önemli bir plana imza atmak zorunda kalır.

Kadınların genetiğinde sevgi, güven ve uzun soluklu ilişki arayışı vardır. Erkeklerin ise, listesinin ilk sırasında vardır. Bilim bu durumu, erkeğin neslini sürdürebilmek için, her alana spermini bırakması olarak açıklar. Kadının bir erkeği seçmesini ise, sahip olabileceği en iyi niteliklere sahip adamı arayış çabası olarak gösterir. Yani kadın, bir erkeği seçtiğinde, bilinçaltında onun en iyi genetik özelliklere sahip olduğunu düşünür. Bu güne kadar ki seçimlerimize bakarsak, hay ben bizim bilinçaltımıza….

Bilim hep erkeklerin lehine çalışıyor gibi görünse de, işin konuşulmayan tarafı aslında bize çalışır. Kadın madem en iyi genetik yapıdan çocuk sahibi olmak içgüdüsüyle hareket ediyor, o zaman farklı genetik yapıları görüp, sonra seçim yapması gerekmez mi? Bu durumda bizim en az erkekler kadar çapkın olmamız gerekmiyor mu? Ayrıca arkamızda bilim var! Kim karşı çıkabilir? Sosyal yaşam elbette! Erkeğin elinin kiri olan her durum, kadını “” yapar. Bu yüzden kadın tekeşlilik yandaşı gibi gösterilir ama erkeğin genetik savunması üstünde asılıdır.

Günümüzde sanki bu yargıları yıkmak istermiş gibi, elbette bu bilince sahip olarak değil ama yine de ortaya çapkın kadınlar çıkmaya başladı. Bu durum bizi neden rahatsız ediyor? Öncelikle geleneklerimiz ve aldığımız eğitim sebebiyle bu kültüre yabancıyız. Aklımız çapkınlık ile kadınlığı yan yana koyamıyor. Kimileri, kendileri aynı özgürlüğe sahip değil diye çekemiyor. Onun da içinden geçiyor ama şartları ya da inançları sebebiyle yapamıyor. Kimileri, çapkın kadınların artmasının kocaları açısından tehlike olduğunu düşünüyor. O kadar çok sebep var ki… Ama şu bir gerçek, kadını en çok diğer kadınlar yerden yere vuruyor.

Şimdi yazının bu bölümüne kadar okuyup, bunun destekçisi olduğumu zannedenler çıkacaktır. Bir yanlış anlamaya yol açmamak için, şunu açıklamak istiyorum: Her kadın gitsin canının istediğiyle yatsın diye bir fikri savunmuyorum. Ancak erkeklerin arkalarına alarak şimdi çok daha rahat bir halde yaptıkları rastgele ilişki oyunlarına karşılık, mantıklı bir cevap veriyorum.

Eğer birilerinin çokeşliliğe ihtiyacı varsa, onlar da kadınlardır. yönden de bakarsanız, kadının orgazm ihtiyacı ve sayısı bir erkeğin tek başına yetebileceğinden fazladır. Biz çocuklarımıza genetik olarak en iyiyi vermek istediğimize göre, o kadar mükemmel bir yapının tek bir erkekte olması da zayıf ihtimal olduğuna göre, asıl çokeşlilik ihtiyacı olan bizleriz.

Kadın olarak, Yaradan’ın sahip olduğu ve bize de bahşettiği yaratma özelliğimizin farkında olarak, birinizi seçip, her türlü yanlışınıza rağmen ömrümüzü tek erkekle geçirmeye razı oluyorsak, biz değil, siz kırıp kıçınızı oturun. Aklınızı başınıza alın beyler! Canımız isterse, hepinizden daha fazla olan çokeşlilik hakkımızı kullanmaya başlarız. Kadın olmanın mucizevi onurundan şurada efendi gibi duruyoruz, yoksaaa….

Candan Ünal

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >3 Yaşında Çocuk İneği Annesi Biliyor>
  17.Eyl.2011 Cmt 16:25:39

3 yaşındaki küçük çocuk evlerinde besledikleri ineği annesi gibi görüyor.

Tayvanlı küçük çocuk, uzun bir süredir evin ineğinden süt içiyor.

Karnı acıktığında bahçeye bağlı ineğin altına geçip ağzını memesine dayayan küçük çocuk, buradan kana kana süt içiyor.

Ağzını memeye dayayarak günlük sütünü içen küçük çocuk, gün içerisinde de ineğin yanından ayrılmıyor.İnek de hergün sütünü içen çocuğa alışmış durumda.Çocuk süt içmek için altına geldiğinde inek hareket etmeden çocuğun sütünü içmesini bekliyor.

İŞTE O İNANILMAZ GÖRÜNTÜ

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >KÜFÜR NEDİR..?>
  9.Eyl.2011 Cum 23:55:34

Küfür edenlerin çekeceği azap! 1

Küfür edenlerin çekeceği azap! 2

Küfür edenlerin çekeceği azap! 3

Küfür edenlerin çekeceği azap! 4

Küfür edenlerin çekeceği azap! 5

Küfür edenlerin çekeceği azap! 6

Küfür edenlerin çekeceği azap! 7

Küfür edenlerin çekeceği azap! 8

Küfür edenlerin çekeceği azap! 9

Küfür edenlerin çekeceği azap! 10

Küfür edenlerin çekeceği azap! 11

Küfür edenlerin çekeceği azap! 12

Küfür edenlerin çekeceği azap! 13

Küfür edenlerin çekeceği azap! 14

Küfür edenlerin çekeceği azap! 15

Küfür edenlerin çekeceği azap! 16

Küfür edenlerin çekeceği azap! 17

Küfür edenlerin çekeceği azap! 18

Küfür edenlerin çekeceği azap! 19

Küfür edenlerin çekeceği azap! 20

Küfür edenlerin çekeceği azap! 21

Küfür edenlerin çekeceği azap! 22

Küfür edenlerin çekeceği azap! 23

Küfür edenlerin çekeceği azap! 24

Küfür edenlerin çekeceği azap! 25

Küfür edenlerin çekeceği azap! 26

Küfür edenlerin çekeceği azap! 27

Küfür edenlerin çekeceği azap! 28

Küfür edenlerin çekeceği azap! 29

Küfür edenlerin çekeceği azap! 30

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >KÜFÜR NEDİR..?>
  8.Eyl.2011 Per 19:05:02
https://video.favorim.net/41629/Kufur_edince_vucudumuza_neler_oluyor__BiZiM_SAYFA_.html

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Mark Webster Resimleri>
  8.Eyl.2011 Per 16:51:09

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman>
  8.Eyl.2011 Per 16:31:09
‘`Gözüm kapalı seni bulurum diyen gözlerin...``

Karardı gece,ay tepemde...
Bana söylediğin son şarkı hala ezberimde,
Ay ışığı yetmedi üzerine,
Zengin avizeleri isteyen ışık hastası gözlerine...
Ben hala bıraktığın o kaldırımda yürüyorum her gece,
Gelip geçerken seni söyleyip susuyorum...
Bir zamanlar nefret ettiğim sigarada buluyorum,
Derdi oluyorum bu sokağın,
Dert yükünü çekiyorum...

Sen gene sahilde ki martısı oluyorsun aşkın,
Balığı kalp gibi ağzına atıp kaçıyorsun,
Teslim olmamı beklemeden mideye iniyor her yanım...
Miden genişmiş demek ki hazmediyorsun bu ayrılığı,
İçtiğin benim kanım!

Dur durak bilmiyor seni özlemelerim,
Pili bitmiyor ki bu kalbin,
Anlamıyor ki sevilen sevdiğinin dilini,
Farklı bir lehçe sanki...

Bir kez daha duymak için sesini,
Telefon kartı satan bütün satıcılara yalvarmaz mıydım?
Bir nebze rahatlatmak için içimi...
Cebimde ne var ne yok koymaz mıydım?

Arasam da meşgul,derin duygulara kalbin,
Kapsama alanı dışında artık sözlerin...
Ulaşamayıp mesaj da bırakılmaz...
Sağ elinden ben,sol elinden ayrılık tutmuş...
Elin acımasın diye elim elinden geçmiş...
Senin gözün bir kere sağını görmemiş...

Yönünü kaybetmiş çoktan...
‘`Gözüm kapalı seni bulurum diyen gözlerin...``

Sinan Arslan

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

8.Eyl.2011 Per 16:30:01
Sensizlik
Bu kadar acıtırken yüreğimi
Yinede bil ey yarr
Bil ki ben
Yüreğimi acıtan bu yaraya inat
Dokunmadan tenine
Ömrümün sonuna kadar
Beklerim Seni...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

8.Eyl.2011 Per 16:27:55

Gözler söz sözlerse ateş

Cam buğulanır
aklım hep onda kalır
yüreğime kazınır
sevgisini içimde taşırım yıldızlı gecelerde

O an aklıma bir çılgınlık gelir
esen rüzgarı durdurabilir mi bu gönül fırtınasıyla
kilitlenir mi kalplerde
susamaz mı özleyemezmi
tutunucak dallar yaprak olur açar
tam o sırada bir ses kulağımda

Rıhtımda bir sessizlik oluşur
gün batmadan geceye doğru
dalgalar konuşur yüreğimde delice

Damlayan
içimde akan kan
damarlarımla sende birleşiyordu
sonsuzluğa ilk adımda

İnleyen gökgürültüsü
yağmurlar durmuyor
sensizlik yanlız değilsin de

Nasıl nedensiz bir kıyıda
bir gemi yol almazsa
sende öylesin işte

Camlar kırılır dağılır yıkılırcasına
gökyüzü ses etmez sakin durur öylece
konuş susma deli gönül
birşey söyle

O zaman dinle
bakışlarım yetmiyormu
gözler söz sözlerse ateş
içimdeki bitmeyecek sensizlik

Rahat derin bir nefes
içimdeki mutluluk yağmuru
sende saklıydı bitmeyecekti
her yağmur damlalarında sevgim vardı

Deniz gözlüm
sensiz bir ömür karanlık gecede
ayışığım ol
evet de

Özlem Demirkaya
<<1...9293949596979899100101102 103104105106107108109110111112...200...300...400...500...600...700...800...900...983>>