ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
18 Mayıs 2024, Cumartesi 13:07   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   alesta83 ün Sayfası...
 <<12345678910 11121314151617181920...100...200...289>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 01:18:50sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
UNUTULMAYACAKSIN...Bülent ECEVİT...

1925 te İstanbul da doğdu. 1944 yılında İstanbul Amerikan Koleji ni bitirdi. 1944 te çalışma yaşamına girdikten sonra, işten ayırabildiği zamanlarda Ankara Üniversitesi nde İngiliz dil ve edebiyatı, Londra Üniversitesi nde Sanskrit, Bengalce, sanat tarihi bölümlerine devam etti. 1957 de de ABD de Harvard Üniversitesi nde sekiz ay incelemelerde bulundu.

1944 te Ankara da Basın-Yayın Genel Müdürlüğü ne İngilizce çevirmeni olarak girdi. 1946-50 arasında Londra da Türk Basın Ateşeliği nde çalıştı. 1950-60 arasında "Ulus" gazetesinde, ve "Ulus"un kapatıldığı yıllarda "Yeni Ulus" ve "Halkçı" gazetelerinde, yazar ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. 1954 sonu ile 1955 başlarında ABD"de, Kuzey Carolina da yayınlanan "Winston-Salem" gazetesinde konuk gazeteci olarak görev yaptı. 1965 de "Milliyet" gazetesinde günlük yazılar yazdı. 1950 lerde "Forum" dergisinin yazı işleri kadrosunda yer aldı. 1972 de aylık "Özgür İnsan", 1981 de haftalık "Arayış", 1988 de aylık "Güvercin" dergilerini çıkarttı.

1957-1980 arasında, önce Ankara, sonra Zonguldak tan Cumhuriyet Halk Partisi nin Milletvekili oldu. 1960-61 de Kurucu Meclis üyeliği yaptı. 1961-65 yılları arasında Çalışma Bakanlığı yaptı. 1966 da, CHP Genel Sekreterliğine getirildi. 1971 de Partisinin askeri yönetimce oluşturulan hükümete katkıda bulunmasına karşı çıkarak bu görevinden ayrıldı. 1972 Mayısında CHP Genel Başkanlığına seçildi. 1974 yılında kurulan CHP-MSP koalisyonunun başbakanı oldu. Bu dönemde Kıbrıs Barış Harekatı gerçekleşti.

1977 de bir azınlık hükümeti kurdu fakat güvenoyu alamadı. 1978 de, Partisinin TBMM de çoğunluğu bulunmamakla beraber, bazı bağımsız üyelerin ve küçük partilerin katkısıyla bir hükümet kurdu. Bu Başbakanlık dönemi 21 ay sürdü. 12 Eylül 1980 askeri müdahalesinden sonra, askeri yönetime karşı çıkışları nedeniyle üç kez hapse mahkum oldu.

Bülent Ecevit, yasaklı döneminde, eşi Rahşan Ecevit başkanlığında kurulan Demokratik Sol Partinin kuruluşuna katkıda bulundu. 1987 deki halkoylamasıyla, siyasal haklarına yeniden kavuşunca, DSP Genel Başkanlığına Bülent Ecevit seçildi. Kısa bir süre sonra yapılan genel seçimlerde Partisi iyi sonuç alamayınca bu görevden ayrıldı. Fakat 1989 başlarında, yerel yönetim seçimlerinin yaklaştığı bir sırada Genel Başkanlık boşalınca toplanan Olağanüstü Kurultay da yeniden Genel Başkan seçildi. 1991 seçimlerinde de Zonguldak tan milletvekili seçildi. 28 Şubat sürecinden sonra oluşan siyasal kaosta azınlık hükümeti kurma görevi verildi ve 70 milletvekili ile başbakan oldu. 18 Nisan 1999 yılında yapılan genel seçimlerde partisini birinci parti yaparken, MHP ve ANAP ile ortak hükümet kurdu ve bu hükümetin başbakanı oldu.

alesta83

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 01:50:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Şimdi mutlu musun.?
Aylardır yolunu beklerken,
Gözlerimden düşmeyesin diye
Gözyaşlarımı içime atarken,
Sensiz geçip giden ömrüme sitemler yağdırırken,
Meğer sen çoktan gitmişsin benden.

Söyle şimdi mutlu musun.?
Sana istediğini veriyorum, alsana,
Yıkılmış bir duvarım şimdi, ağlasana.
Yarım kalmış bir masalım,
Gücün yeterse tamamlasana,
Gözlerime bakıp, yalanlar uydursana.

Söyle mutlu musun şimdi.?
Gelmen için açarken ellerimi göğe,
Gitmeni diliyorum içimden iç çeke çeke,
Gözlerimden düşmeyesin diye ağlamazken,
Haykırarak ağlıyorum, içimden çık git diye,
Yaralı yüreğime tuz bastın, merhem niyetine.

Söyle mutlu musun şimdi.?
Ben seni gerçekten sevdim,
Küçük bir çocuğun, tertemiz duygularını besledim.
Katran karası gecelere yandım, kan ağladım,
Ben sevdiğimi sahte gülüşlere satmadım sevgili,
Sana yar dedim. anlamadın...

alesta83

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 19:12:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Pazartesi Sendromu :)

alesta83

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 19:20:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Allah rahmet eylesin...

YARIN

birseyler olacak yarin
durusundan belli
kirdaki atlarin
bulutlarin kosusundan belli
kazisindan köstebeklerin topragi

karincalarin telâsindan belli
birseyler olacak yarin
belki bir tomurcuk
belki bir agacin düsen yapragi
belki de bir çocuk

pek o kadar göremesek de uzagi
kuslarin uçusundan belli
birseyler olacak yarin
öbürgünden önemsiz
bugünden önemli

1975

BÜLENT ECEVİT

alesta83

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 19:40:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ben seni bir okyanusun derinliğinde buldum da sevdim.Parlak bir inciydin benim için.Paha biçilmez bir inci...

Ben seni soguk ve yagmurlu bir günde
Seni düsünürken gülüsündeki sicakligin içime dolup da
Beni sardigi bir anda sevdim
Seni sadece selvi boyun,siyah saçlarin yada kara gözlerin
Güzel bir yüzün var diye degil
Fikirlerinle,konusmandaki güzelligin ve benim o kor halde yanan yüregimle sevdim
Ben seni derinden ve hissederek sevdim
Her kalp atisimda vücudumun dört bir kösesine yayildigini
Beni sardigini her nefes alisimda cigerlerime isledigini bilerek sevdim
Seni kis gecelerinin o soguk yataginda birlikte uyuyup beni isittigin
Yaz sicaginda uyuyamayip sikintilarim oldugun
Ve rüyalarimda bulustugumuz gecelerde sevdim
Seni ellerinden tutup kanimin kaynadigi
Kalbimin yerinden firlayacagini hissettigim anlarda
O islak dudaklarinla beni sevdigini söyleyecegin anlari düsünerek sevdim
Ben seni o sensiz anlardaki bos ve degersiz geçen dakikalarda
Kayip zamanlarimizda,seni arayip bulamadigim
Çaresizlik içinde oldugum,içki sofralarini dost bildigim anlarda sevdim
Sen ne kadar uzak olsan da,
Aramizdaki kilometreler nasil çoksa
Bende seni o kadar yogun ve o denli çok sevdim
Seni kalbimde yanan atesin ile
Zihnimde olusan hayallerin o ay parçasi çehrenle
Bana derinden bakan o gözlerindeki isiltiyi görecegim anlari beklerken
Kalbimin yanip tutustugu anlarda
Gelip o bu atesi alevlendirerek
Bana sarilarak beni sevdigini söyleyecegin anlari düsünerek sevdim

Korkuyorum!
Hakkettigin mutlulugu sana verememekten korkuyorum.
Seni beni sevdiginden fazla sevememekten korkuyorum.
Senin sevgine layik olduktan sonra baskalari tarafindan o sevgiyi kaybetmekten korkuyorum.
Seni kazandim derken kaybetmekten korkuyorum.
Aramizdaki maneviyat haricindeki uçurumlardan korkuyorum.
Senin kalbini daha fazla kirmaktan korkuyorum.
O temiz ve masum göz yaslarini daha fazla akitmaktan korkuyorum.

Evet korkuyorum;
seni kaybetmekten, seni daha fazla üzmekten ...
Sana kendimi ifade edememekten korkuyorum.
Yada yanlis anlasilmaktan korkuyorum.
Uçurumun kenarinda yalniz kalmaktan korkuyorum.
Dostluguna doyamadan uluorta yalniz kalmaktan korkuyorum.
Yüregimdeki o ince sizinin bir gün çogalmasindan ve beni sarmasindan korkuyorum.
Sevgi denen güzelliginin bir gün beni terk etmesinden korkuyorum.
Dostlugun ölüp yerine nefretin yesermesinden korkuyorum.

Korkuyorum evet;
seni kaybetmekten ve seni daha fazla üzmekten...
Bir çiçek misali ne ellemeye nede koparmaya kiyamiyorum uzaktan seyrediyorum çünkü;
Seni daha fazla incitmekten korkuyorum.
Ömründe yasadigin mutlulugu huzuru sana yasatamamaktan korkuyorum.
Sana kalbimden fazlasini verememekten korkuyorum.
Sonunda sana gözyasindan baska bir sey birakamamaktan korkuyorum.
Seni sevmekten degil;
dostlugunu suiistimal etmekten,
Seni kaybetmekten ve degerini bilememekten ve Yüce Rabbime hesap verememekten korkuyorum.
Belki de çok fazla korkuyorum ...

ÇÜNKÜ; BEN
iLK DEFA SEViYORUM...

Atilla İLHAN

paint34

paint34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 19:52:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kinimiz büyüdükçe, kin beslediğimiz kimseden daha küçülürüz.

La Rochefoucauld

alesta83

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 19:52:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

prenses344

prenses344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Kas.2006 Pzt 20:03:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BıRAK EVLADIM ELİNDEN ONU OYUNCAK DEĞİL O.....

wwarkheww

wwarkheww resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Kas.2006 Sal 14:44:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Can kuzin sayfan hayırlı olsun.Biraz geç oldu ama idare edersin artık yine harikalar yapmışsın sayfanda   Bendende tüm paylaşannlar için bi hikaye......  

BİR VARMIŞ BİR TANE DAHA VARMIŞ

Biri olmadan,öbürü olmazmış.Bu böylece yazılsınmış.Bir Rus köyündeiki balık yaşarmış.Biri turuncu ve iri öbürü korkak ve ince.BÜTÜN ÇİFTLER BÖYLEDİR BİRAZ DÜŞÜNÜNCE.

İri sormuş bigün. Madembütün bu denizler birbirine bağlı,niye biz seninle sadece bu kıyıdan ötekine yüzüp duruyoruz?Kendimizi bir akıntıya bıraksak,yeni sularda yüzsekdaha mutlu olmazmıydık?Hak verdi ince. İnceliğinden sırf. Çünkü onun mutluluğu için,  iri ve o kıyı yeterlidir. Gerisi hava su değişikliğidir  ki İNSAN BUNDAN BESLENMEZ BALIKLAR HİÇ.

Katıldı yinede,düştü iri,nin peşine.Akıntıya bıraktı kendini. Bunlar beraberce,İstanbul ve Çanakkale boğazlarını geçtiler.Geçerken eğlendiler.Fakat bi balıkçı.akşam yavrularına balık götürmek için suya ağ atmıştı. Vebizimkiler farkında olmadan bu ağa takıldılar.Daha doğrusu iri takıldı. İri ya.    İnce de sıyrılıp çıktı.  İnce ya.  Bırakıp gitmedi.  Hem inceydi hem aşık.  Kemirip ağları kurtardı  İri, yi.   E ,  tabi ben bu ağlara takılacak kadar güçlü kuvvetli değilim,eriyip gidecek gibiyim, diyerek onun gururunu da okşadı.AŞKTA EN YANLIŞ ŞEYLER BİLE MANTIKLI GELİR İNSANA. TABİ BALIKLARA DA. ÇÜNKÜ AŞK SUYUN İÇİNDE DE AŞKTIR.

Derken bizimkiler soğuk denizlere kavuştular. Fakat İnce alışık değildi bu sulara ve hastalandı. Pulları dökülüyordu hergün ve gün geçtikçe dahada yavaşladı. Hatta durdu birgün. Atlantiğin ortasında. Ya döneceklerdi ve İnce kurtulacaktı. Ya tek bedene düşüceklerdi.   İri   Küba,ya gitmeyi seçmeden önce, biraz düşündü.  O  düşündüğü süre kadardı sevgisi  ki  o  da çok sayılmazdı.   En başta sıkılan oydu köyün kıyısından. Demek aslında gitmek istiyordu  İncesinin yanından. Ama bizimki bu durumu anlamadı. Ve onunla Kübaya varmak için son çabalarla yüzdü. İNSAN , SEVDİĞİYLE GEÇEN ZAMANA DOYAMADIĞI KADAR AŞIKTIR BALIKLAR   DA

İki dakika daha beraber yüzmek,tek başına sağlığına kavuşmaktan iyidir,bile dedirtir aşk insana . Dedirttiği gibi İnceye. İki dakika kadar yüzdü ve öldü. Yukarı doğru çıkarken zayıf gövdesi,kılçıklarına kadar mutluydu ve gülüyordu. Koca bir balina onu yuttu. İri tek kaldı ama , suyun ucunda Küba vardı. Var gücüyle yüzdü.  İnceyi unuttu. İnce  yi unuttuğu kötü oldu.Çünkü onlar birbirlerine her 5 saniyede bir nereye gittiklerini hatırlatıyorlardı ve şimdi 10 saniye geçmişti ve katiyen hatırlamıyordu . Ne  İnce yi , ne Küba yı ne de adının  İri  olduğunu.İNSANA ADINI BAŞKALARI HATIRLATIR BALIKLARA  DA

O yüzden kayboldu derin sularında Atlantiğin. Ve koca bir balina onu da yuttu. Fakat mucize bu ya,balinanın midesinde  İnce yi buldu. İnce ölmemiş tam tersine balinanın midesinin sıcaklığıyla dirilmiş. Ama oradan çıkarsa ölecek.  İri de oradan giderse ,nereye gittiğini ve adını unutacak.  O yüzden artık ikisi de buradalar. NE FARK EDER İNSANA SEVDİĞİNİN YANI CENNETTİR SEVMEDEN HİÇBİR ŞEYİN TADI OLMADIĞINI BU HİKAYEYİ BİLEN BÜTÜN BALIKLAR BİLİR   

YA İNSANLAR ?

paint34

paint34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Kas.2006 Sal 19:03:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kuşkularınızı azaltmak için çok dinleyin; boş şeyler söylememek için düşünerek konuşun; o zaman sık sık hata işlemezsiniz.

Confucius

CC sohbet icin buraya
 <<12345678910 11121314151617181920...100...200...289>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir