ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

18 Mayıs 2024, Cumartesi 10:38   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   alesta83 ün Sayfası...
 <<1...100...190191192193194195196197198199200 201202203204205206207208209210...289>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

keremcem46

keremcem46 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Tem.2007 Cmt 23:07:41sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Tem.2007 Cmt 23:38:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

SEVGİLİYE MEKTUP

E-Kart Gönder

Sevgiliye Mektup

Gecenin karanlığı bana o kadar şey düşündürüyor ki; anlatamam. Hatalarım, pişmanlıklarım, düşünceler içinde savaş veriyorum. Bir de özlemlerim var tabi.. Benim özlemim geleceğim ve geleceğimin içindeki sen. Ama farklı şeyler yazıyoruz. (Sen ve Ben)

Evet bana göre çok büyük bir aşk yaşıyoruz. Fakat beraberinde korkular var. Hani çok değer verdiğim bir şey olur ve sen ona özen gösterirsin. Adeta varlığın, bütün huzurun ona bağlıdır. Bir süre sonra ona bir şey olduğunda ise artık hayatının bittiğini düşünürsün. Ben daha önce yaşadım bunları sevgili! Acısı çok büyük... Seni kaybetmeyi düşürdüğümde de aynı acıyı çekiyorum. Artık anladın mı seni ne kadar büyük bir aşkla sevdiğimi?

Baksana bu sessizlik, bu karanlık, bir de sensizlik neler yazdırıyor bana.. Öyle şeyler var ki içimde.. Bunu ben bile bilmiyorum. İçimde bir şeyler korkutuyor belki de beni.. Beynimi tırmalıyor artık yaşadıklarım. Dünya böyle bütün hızıyla dönüyor. Ne kadar bize yavaş gelse de..

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Tem.2007 Cmt 23:46:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BİRGÜN OKURMUSUN BU YAZIYI...

Bir gün hayatımdan ördürürcesine çıkacaksın.ve ben seni hep son günkü halinle hatırlayacağım.seni en güzel halin neydi diye düşünüyorum. Ve içimden bir ses yıllar öncesine götürüyor beni ...

Seni her halükarda içimde hissedebiliyorum. İşte olayımın en güzel yanı bu. Sen ne kadar anlayabilirsin bilemiyorum. Ama benim gibi her şeyden ve herkesten uzak bir hayatın olmasaydı bunun ne demek olduğunu anlardın. Seni anlıya biliyorum sevdiklerin ve sana destek veren herkesin yanında ağlamak bile senin doğal. Benim için lüks olan her şey sana doğal geliyor.

Şimdi yatıyorsundur. Bir sigara yakmış yatağının ucunda yaşadıklarını ve benim sana söylediklerimi ve hatta yaşadıklarının bir hata olduğunu düşünüyorsundur. Kanayan yarayım senin için biliyorum. Bir hata. Bir yanlış. Oysa sadece sevmiştim seni. Hala aklımın bir ucundan çıkmıyorsun. Son kez çıkmayan olacaksın. Seni asla unutmayacağım. Yerlerde sürünüp yok olsam, evlenip çocuk sahibi olsan ve adım bir yana, dünyada olduğumu unutsan ben yine bıraktığın yerde olacağım.

Parktaki çocuklara bakıp seni yaşayacağım. Söküp atmam gerek içimden seni. Hayatımın kalanını sensiz yaşamayı öğrenmeliyim. Ve öyle ki hiç sızlamamalı içim seni gördüğümde. Sen utanmalı, sen başını eğmelisin. Yaptıklarından utanmalı, iliklerine kadar üşümelisin yazın kavurucu sıcaklığında...

Ama olmaz bunu sana yakıştıramam. Sen bunları yaşamamalı, görmemelisin. Korkma yavrucuğum ben gizli bir köşeden seyreder sonra usulca kaybolurum. Sen hiç görmezsin beni. Belki bir gün ortak bir tanıdığımızdan haberlerimi alırsın. Olur da hakkımda kötü bir şeyler duyarsan ne olur kulak asma yalandır mutlak. Senin üzülmen için söylenmiştir.

İçim yanıyor kimseye anlatamıyorum. Hoş sen bile anlayamadıktan sonra kim anlasın. Bana güldüklerini biliyorum bunu iliklerime kadar biliyorum. Varsın olsun, gülsünler, ben biliyorum içimdekileri. Yorgun bedenimi yıldızlara taşıyacaklar bu benim en mutlu günüm olacak. Sevdiklerimi oradan görebileceğim. Bir kahve telvesi, bir sigara dumanı kadar yakın olacağım sana. Sana ve sevdiğim tüm insanlara.

Son bir sevgi son bir mutluluk yakaladım seninle, belki de çok kısaydı kimileri için. Nereden bilsinler benim için bir ömre bedel olduğunu. Ben gözlerimde yaşadım bu aşkı ve yine gözlerimde bıraktım umutlarımı. Bunları bir gün okuyacak mısın? Okurken ağlayacak mısın bilemiyorum. Ama beni anlayabilmen için çok zaman geçmesi gerekiyor belki yüzyıllar. Yalnızları oynuyorum sen bile farkında olmadan. İşte ben buyum, kimsenin istemediği, kimsenin anlamadığı. Anlamak istemediği. Uykuların en tatlısı senin için olsun canımın içi...

S.Ö

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Tem.2007 Cmt 23:53:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BİR DOSTLA AŞK

Fırtınalı bir hayatın ortasında birleştik. Sen, kendine yakın bulduğun insanların sana yaptığı hatalardan şikayet ediyordun., bense uzun yıllar acısını çektiğim bir aşkın yaralarını sarmaya çalışıyordum.

İyi birer dosttuk, her şeyi paylaşır olmuştuk. Bu yakınlaşmamızın kısa bir sürede olmasına rağmen zamanım öyle tatlı, öyle güzle geçiyordu ki ben içimdeki kıpırdanmalardan habersizdim.

Sanki rüyadaydım, gözlerimi açtığımda dostluğun yerini aşk almıştı. Kendimi tutamamıştım işte. Duygularıma hakim olamamıştım. Sen benim aşkım, bense senin dostundum artık. Sana aşık olduğumdan habersizdin. İçimdeki volkan öyle taşmıştı ki patlamak için sabırsızlanıyordu.

Sonunda o gün gelip çatmıştı. Bütün duygularımı bütün hislerimi açıklamıştım ben sana. Sense bana sadece şaşkın bir ifadeyle bunların yalan ve şakadan ibaret olması için yalvarmıştın.

Bende sana bunların ne şaka ne de yalan olduğunu üstüne basa basa vurgulamıştım. İçim rahatlamıştı. Çünkü bir insana ‘’ seni seviyorum ‘’ demek kolay bir iş değildi. Yürek isterdi. Ben bu işi becerememiştim ama sonucuna da katlanmak elimde değildi. Çünkü asıl olan benim için bugündü ve ben bugün sana söylemem gereken şeyleri yarına bırakmamıştım. Yarın böyle bir fırsatın elime geçeceğini düşünerek bütün her şeyi açıklamıştım.

Dünya fani her an her şey olabilir bizim dünyamızda... Şimdi içim çok rahat ama bir o kadar da huzursuzum. Çünkü bunları sana anlatınca suçlu ben oldum. Şimdi o eski günleri arıyorum, hiç sebepsiz, ani ayrılışın şokunu üzerimden atamamamın sonucundandır. Ve zaman eskiden öyle güzel öyle tatlı geçerken şimdilerde, bin bir azap bin bir acıyla geçiyor.

O günün üstünden çok zaman geçti. Şimdi ben senden benim olmanı değil bana biraz hak vermeni istiyorum. Bana duyduğun nefreti duygularımın üstünden çekmen için yalvarıyorum. Bana ne kadar kızsan ne kadar nefret etsen de ben seni yine de seviyorum. Duydun değil mi? Seni seviyorum.

S.Ö

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Tem.2007 Cmt 23:59:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bana bunu yapmayacaktın..

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Tem.2007 Pzr 00:02:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

yalnızlığım sana emanet

- yoksun:(((

senden yarım kalanları tamamlıyorum şimdi ,,,ya da tamamlama çabasında,,, sadece ve sen şu an bir telefon hattında öylesine kırılmış , hüznün son kızıllığını yaşarken ve ben hattın diğer tarafında öylesine çaresiz yorgunluğumla birlikte ancak susabilirken ....

yok-sun , yokken sen - ben varken ,sen yokken ,bilinmez coğrafyalarımda,
kayıp sokaklarımda , soluk fotoğraflarımda biz vardık.. İstanbul hep yitik ve her defasında yitirildi biz tarafından.... her defasında yıkıldı köprüler...senden istemeyi istemediklerimle , yalnız seni düşündüklerimle öldürüyorum bu kenti ve seni ....
gecenin sakladığı , gündüzün ortaya çıkardığı sonsuz çığlıklarımda , yatmak üzereyken , görmek çabasındaki rüyalarımla , tek bir mum feryadıyla sesin kulaklarımdayken ben kaçan uykularımla yaşamayı öğreniyorum... ya sen? her keresinde sen ve her keresinde ben? -özlemim ,-özlem-in , -özlediğim, -özledi-ğin , hep özleyecekler-imiz ...

seni var etmeye çalışıyorum , olmadığını , olmayacağını ,olamayacağını bile bile....!oysa sen başka bir yerde varsın , orada olacaksın , orada olmalısın da....(orada olmanı istemesem de ! ) işte hayat! Çaresizlikleriyle , çıkmazlarıyla ,karamsarlıklarıyla , mavimsi hüzünleriyle , güneşin şavkıyla devine duran bayat bir hayat!..

pembeden , mordan boyadığımız çocukluklarımız vardı ,(gün olur hatırlar da belki yolculuk etmek gerekir diye bir köşeye sıkıştırdığımız) , yeşilli sarılı bilyeleri yuvarladığımız toprak parçacıklarımız vardı ... küçük çukurları her seferinde zamanlı yağmurlar bozar ,yuvarlanmaktan yorulmuş bilyelerimizin yeşilleri ,sarıları ,çamurdan gözükmez olurdu...öylesine ,sıradan yaşamlarımızda ufaktan kurmaya başladığımız umutlarımız bir avuç gökyüzüydü sadece...mavisi beyazına karışmış, biraz da yaşlanmış güneşlerimizin bıraktığı kızıl kırmızısı izlerle göklerimize çizmek zorunda olduğumuz yalnızlıklarımız vardı.....işte bu kadardı yaşam ,işte o kadardı ..
son vapur da ayrıldı limandan, ben iskelede , sen iskelede , biz son vapurda ..... limanda kalansa terkedilmiş gölgelerimiz...halatlar arasına sıkışansa ilişkimizdi hiç olmayan , hiç olamayacak olan , hem olanaklı olan olamamazlıklardı aslında.... uçup giden hep martıdır , denize yakın olan , bize uzak olan hep martılardır ..dedim sana ... aslında karada olan hep martılardı , gökyüzünde olansa hep bizdik...hep bizdik denize yakın olan !......dedin bana .... biz diyordun ya ? sen ve benden oluşan bir teklik ... tek olarak sen ve beni simgeleyen ....bir bizlik!
Gerçek miydik yok sa bir izdüşümü müydük sadece ......sadece bir yansıma olmak ne kadar da acı verici .... olmama olasılığı, gerçek olmama olasılığıyla gerçek olmaya çalışmak ve başarmak sonunda ....... ancak bir son olarak başarmak aslında başaramamak..........

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Tem.2007 Pzr 02:09:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Düşlerin en güzelini yarattım kendime. Başrolü de ben kaptım!

Ne düşündüğümden habersiz sokak kapısında bekliyordu hüsran"" çile desen; uzun yolculuklar ertesi yorgundu"" kederdi; ölümüne uyuklayan.

Bende ne kadar sevinç varsa hepsini heba ettim. Yüzü gülmeyen ne kadar insan varsa; hepsini sildim"" yaşadığımı hissettiren ne kadar yürek varsa; topladım etrafıma. Güle oynaya verdim kendimi sevince"" güle oynaya tutuldum aşka"" güle oynaya çaldım yüreğimin kapısını.
Ne kadar birikmiş öfkem varsa"" gömdüm. Çaldıkça hayat senfonisi"" ben akortlara kulak verdim. Nice yaş gününü yok saydım"" nice gözyaşını akmamış...

Uykuya yatar gibi kıvrılıp bir yüreğin kenarına"" en kıyak düşleri bile boş verdim.

Satıp savdım elimde kalanları... En kötülerini düşmanlarıma reva gördüm"" iyilerini; dostlarıma. Kendime yenilerini yaratmak için sıvadım kollarımı. Senin haberin olmadan sevdim seni"" sana sormak aklıma bile gelmedi!

Tutuldukça güneş gibi aya"" bir karardım bir yandım...

Şerefine kadeh tokuşturdum mehtapla...”Şişede durduğu gibi durmasın” diye"" ne bulduysam karıştırdım. Ekmek arası balık kadar lezzetli olmasa da"" düş arası sevdada hiç fena değildi. Yıkıldıkça etrafımı saran kalın duvarlarım"" altında kalan hücrelerim için üzülmeye vakit bulamadım.

İlmek ilmek dokudum neşeyi"" göz kaçmasın diye pür dikkat! Bir düz bir ters dedikçe yüreğimin sesi"" ben bütün inancımı koydum “motif” diye. Bahçeye çıkıp"" en sevdiğim çınar ağacıyla paylaştım sevincimi. Gerçek olamayacak kadar asi duran ne varsa hayatın karşısında"" bir bir geçirdim yüreğimden"" kimin ne dediğinden habersiz... Yarattığım dünyayı hiç olmamış gibi bıraktım bir köşede. Bütün ayak izlerimi toprakla örttüm"" güneşten yardım diledim"" rüzgârdan medet umdum...

Düşlerin en güzelini yarattım"" “başrolü de ben kaptım” diyerek. Sıkılıp kendimden yeni bir ben yarattım ayaküstü. Ne kadar karanlık varsa"" hepsini aydınlık yaptım"" ne kadar hüzün varsa; sevindirdim"" ne kadar keder varsa toplayıp bir çırpıda"" yaktım benzine buladığım umudumla. Kaybettiklerimi kazandım saydım"" kazandıklarımla öykünmeden.

Sırtımı sıvazladığında dost bildiklerim"" düşmanımda olsa gülümsedim.
“Ağlamasın” diye çocuk yüreğim"" elma şekeri de aldım"" balonda"" pabuçta...

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Tem.2007 Pzr 11:51:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

SONSUZLUK

kendimden öteydi bu sewda

içimde bir ben daha, benden öte sen

ölürmüydüm ugruna?? Evet ölürdüm

fakat ölüm bile az bu sewdaya.

acısını yaşamalıyım,hissetmeliyim derinliklerde

ölüm yenilmekti hayata,unutmaktı ölümün diğer adı

oysa ben seni unutmamalıyım ölümsüz olmalı benim sewdam.

eksilmeyecek,zamanla yitip gitmeyecek yenilmeyecek hayata ve ayrılığa

ben hergün aşkımıza yeni umutlar katacagım

yalan hayatların oyuncak insanları değildik ikimiz,

uzak tuttuk yalanlardan aşkımızı

ayrılığı kabullenmedi yüreğim

belki bedenen ayrıydık ama hücrelerimde hep sen vardın.

ölümden öte benim aşkım.

seninle sonsuzlukta yaşıyorum.

gerçeklerde benimle yoksun, hayallerimde sonsuzsun...

SQULREAVERR

SQULREAVERR resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Tem.2007 Pzr 11:52:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

alesta83 arkadaşımın isteği üzerine açılmış bir sayfadır... alestam buyur meydan senin  

keremcem46

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Tem.2007 Pzr 11:53:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Yanlış Anlama Anne

Amacım seni üzmek değildir

Beni sakın yanlış anlama.

Pişman olmanı isteyemem senden

Ya da ağlamanı

Sadece dinlemeni istedim,

Birazcık kabullenmen fikirlerimi.

Ya da ne bileyim

Kendi doğrularını değil de .

Biraz da benimkileri düşünmeni istedim anne.

Sevmeni istedim benim sevdiklerimi

Ama senin gibi değil benim sevdiğim gibi.

Görmeni istedim güneşi

Benim gördüğüm gibi

Yani sadece sarı ve yuvarlak değil

Arasında turuncuların da olduğu bir resim gibi.

Senin doğru(arını inkâr ettim anne,

Karşı çıktım sana

Ve sen tüm kızgınlığınla

Kötü kötü suratıma bakıp kızdın.

Oysa biliyor muydun

Aynı zamanda sen de benim doğrularımı

İnkâr ettin anne. 

Sevdim anne 

Doyasıya, ölesiye. 

Ama bilmen gereken bir şey vardı, 

Asla boyun eğmedim, eğmeyeceğim.

Senin de öyle görmeni istedim

Ama göremedin anne.

Bana asi deme anne

Çünkü senin istediğin

Kendi fikirlerini

Barınamayacakları bir bedene sokmak.

Oysa ben de büyüdüm anne,

Eski küçücük çocuk değilim artık.

Kendi fikirleri olan

Özgürlüğüne düşkün bir insan olma yolundayım.

Yani bir başka deyişle

Bir yaşama savaşı veriyorum belki kendi kendime.

Bana kızma anne

Çünkü sen hiç ayakların kopana kadar

Ve dilediğince bağırarak dans etmedin.

Çünkü sen hiç ağaca çıkıp

Ayvaları toplamadın.

Ya da yakamozları seyretmedin akşam,

Dalgalı bir denizde boğuşmadın dalgalarla;

Belki de ıslak kumlara

Üstüm kirlenir mi diye düşünmeden

Uzanmadın,  

Ya da yıldızları toplamadın gökyüzünden.

Belki de bunların hepsini yaptın da,

Bana anlatmadın.

Niye anlatmadın anne?

Senin yaptığın hataları yapmayayım diye mi?

Oysa söyler misin anne,

Hataları yapmadan doğruları nasıl öğrenebilirim?

Nasıl ben olabilirim istediğim gibi?

Nasıl yaşayabilirim bu iğrenç dünyada?

Ben siyaha mavi derim belki

Körü körüne inanmadan,

Oysa sen yemin edebilirsin siyahın siyah olduğuna.

Peki niye düşünmüyorsun anne

O ya maviyse diye?

Hiç çikolatalı dondurma savaşı yaptın mı anne

Gülmekten katılarak

Hiç düşündün mü her sene kızdığın

O yumurta savaşı ne eğlenceli diye?

Belki de o savaşları yapmasaydım anne,

Yanlışlarla savaşmayı öğrenemeyecektim.

Ama öğreniyorum anne.

Sen hep şiir yazdığımı

Ve bununla ilgili bir meslek seçmemi istedin

Ama ben sadece hissettiğim için yazıyorum anne

Mecburiyetten yazmak istemiyorum.

Evet, belki hiç iyi öğrenci olmadım hayatımda,

Olamadım.

Ama doğrudan olmasa da hep örnekler vardı.

Gösterdiğin, göstermek istediğin

Ama görmek istemedim anne.

Hep bu yüzden bana kızdın.

Gördün mü yine benim doğrularımı inkâr ettin anne.

Ben risklere girmeyi severim

Yani tekdüze bir yaşam istemiyorum

Çevremdekiler gibi olmak,

Ben değişik olmak istiyorum anne

Fikirlerimle tanınmak.

Aramızda dağlar var

Kocaman dağ gibi fikirler

Belki bir savaş var aramızda,

Adı

Fikirler ayrılığı.

Ben karanlıktan korkmam anne

Çünkü onun gizini ve güzelliğini biliyorum

Oysa sen hep ışık yakarsın hava karardığında;

Oysa perdeleri açıp

Işıkları kapatıp seyrettin mi hiç gökyüzünü,

Bardaktan boşanırcasına yağmur yağdığında

Hiç ıslanmak geldi mi içinden?

Benim geldi anne

Ama sen izin vermedin yapamadım.

Oysa hep korktun hasta olacağımdan

Ben benim anne

Hastalığım da bana, sağlığım da...

Artık böyle olmak zorunda

Belki bunları beni düşündüğünden yapıyorsun

Ama bu kadar düşünme anne

İzin ver biraz da ben düşüneyim.

Bana kızma anne

Benden önemlisi fikirlerimi inkâr etme

Çünkü bu fikirleri bir başka deyişle

Sen yarattın,

Çünkü beni sen yarattın,

Ben istemeden.

Bunu unutma!

Herkes bir şey olabilir anne

Çok çalışabilir, başarılı olabilir

Ama ben hiçbir şey olabilirim anne,

O zaman bu benim sorunum

Senin değil.

Bunu anlamalısın anne

Belki gurur duymalısın.

Diğerlerinden farklı olduğum için

Ya da farklı olmaya çalıştığım için.

Ne olursa olsun anne

Dünyanın yedi harikası var,

Niye sekizinciyi bulmayalım anne?

Niye el ele vermeyelim

Ama bir şartla,

Sen kendi fikirlerinle       

Bense kendi doğrularımla.

Seni seviyorum anne!

Bunu kaç kere söylemem gerek         

Sen de beni sevdiğini söyle               

Ve sadece senden yardım istediğimde karış fikirlerime.

Unutma anne                 

Yanlış yapmadan doğruları bulamam.                  

İzin ver senin yanlışlarını                  

Ama benim doğrularımı yapayım.              

Hep demez miydin sen            

Aile en kutsal kavramdır, diye           

Bu kutsat kavramı bozmak istemiyorum               

Ama bozmamam için yardım et bana anne.           

Biraz da benim açımdan bak olaylara          

Kırların halâ yeşil olduğunu

Ve güneşin parladığını gör                

Ama üzülme                  

Geceleri güneşin kaybolduğunu artık öğrendim              

Bak zor olmadı anne               

Bir konuda aynı fikirdeyiz                 

Belki güneşe bakış açılarımız farklı ama               

Sonunda ikimiz de inanıyoruz           

Gecenin karanlık olduğuna                

İmkânsızı başarmak istiyorum anne            

Çünkü bence                 

İmkânsız diye bir şey yok        

Bunu anla lütfen anne!             

Karanlıklarda kaybolmam                 

Çünkü karanlıklar tahmininden çok daha güvenli.  

Benim güvenlikte olduğuma               

İnanıyor musun anne,    

Senin fikirlerin altında,

Yapmadığını iddia ettiğin baskıların altında?                 

Eğer evet dersen yanılıyorsun anne

Kendimi hiç güvenlikte hissetmiyorum anne.

Beni anla lütfen, anne!

Bir şeyi yaptığımda

Niye yaptın sorusuyla değil

Aferin cevabıyla karşılaşmak istiyorum,

Biraz pohpohlanmak istiyorum belki

Çünkü artık

Şımarmamayı öğrendim anne.

Senin ne olduğunu biliyorum,

Annemsin

Ama artık sen de benim ne olduğumu öğren

O çocuktur deyip de geçme anne

Biraz güven bana!

Güveniyorum diyorsan,

Senden daha çok güven istiyorum.

Sen hiç tanımadığın insanlara güvendin mi anne?

Ben güvendim

Hiç de öyle anlattığınız gibi

Korkunç değilmiş anne.

Karşımda bir gülümseme görünce

Tanımadığım bir insandan,

Gözlerim doldu anne.

Sen hiç kendini olduğun gibi anlattın mı o kimseye,

Çekinmeden?

Ben anlattım anne

Hem de tüm gerçekleriyle

Ve mutlu oldum anne.

Sen hiç hırçın rüzgara karşı yürüdün mü?

Yanakların kızarıp da dudakların çatladı mı?

Ben yürüdüm anne

Ve bence yaşamak bu demek

Tüm zorluklarıyla yaşamak.

Eğer bana zorları öğretmezsen anne

Nasıl yaşamın yaşam olduğunu anlarım?

Ben senin karnındayken 

Her tekmemde düşündün mü bunları?

Büyüyüp insan olacağım

Fikirlerimi tartışacağım

Aklına gelmedi değil mi anne?

Düşündüğün sadece

Küçük ellerim, burnum ve ayaklarımdı

Oysa kişiliğim vardı anne,

Ben istemediğim zaman

Yemek yedirtemezmişsin ya bana,

Garajcılık oynarmışız.

İstemiyorum anne

Başkalarının doğrularını istemiyorum.

Ben olmak istiyorum,

Doğrularımla beraber!

Bilmiyorum anlatabildim mi anne

Fikirlerimi doğrularımı

Eğer bana asi diyorsan

Seni kısıtlayamam anne

Ama gün gelince

Bu asi kızınla gurur duyacaksın.

Sana söz veriyorum

Ve senden söz almak istiyorum,

Siyaha mavi olarak

Kırlara yeşil

Güneşe resim olarak bakman için

Benim gördüklerimi görmen

İnsanlara güvenmen için.

SENİ SEVİYORUM ANNE

Ve beni sevmeni istiyorum

Küçük kızın değil de

Seninle konuşabilen

Bir insan olduğum için.

CC sohbet icin buraya
 <<1...100...190191192193194195196197198199200 201202203204205206207208209210...289>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir