ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
3 Haziran 2024, Pazartesi 16:55   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Komik Şeyler
forum sohbet oyun basliklari
   Erkeklerin Yemek Tarifleri
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2006 Çar 19:09:28      Erkeklerin Yemek Tariflerisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

>>**BASİT YEMEKLER*
>>
>>***Domatesli Biberli Yumurta*
>>
>>Büyükçe bir tavaya yağ domates ve biber koyup bir sigara yakıyoruz.
>>Sigaranın külü yere düşmek üzereyse yumurtaları eklemenin zamanı gelmiş demektir. Yumurtaları kırıp sigaramızı bitiriyoruz. Pişmiştir herhalde ocağın altını kapatıyoruz.
>>
>>***Biberli Domatesli Yumurta*
>>
>>Her gün domatesli biberli yumurta yemekten
sıkıldığımızda yapabileceğimiz bu enfes yemek tıpkı biberli yumurtalı domates gibi pişiriliyor.
>>
>>***Makarna****
>>*
>>Bir tencere dolusu sıcak suya makarna poşetini boşaltıp maç izlemeye başlıyoruz. İlk yarının ortalarına doğru kalkıp altını kapatıyoruz.
>>
>>Tencerenin içinden seçtiğimiz makarnayı fayansa fırlatıyoruz.
>>Yapışırsa pişmiş demektir. Devre arasında hala içinde su kaldıysa tencerenin kapağını kapatıp lavabodaki en kirli tabağın üzerine doğru döküyoruz.. (o zaman hem
>>tabak temizleniyor hem de makarnalar çatalla yenebiliyor) Üzerine keççap sıkıp yiyiyoruz.
>>
>>Not: Fayansa fırlattığınız makarnayı bi ara oradan alın. Sayıca fazlalaştıklarında bazen hangisini fırlattığınız karışıyo.
>>
>>***Tuzlu Makarna*
>>
>>Yapılısı aynı makarnaya benziyor. Tek farkı bu kez makarnaları suya atmadan önce tuz koymayı akıl ediyoruz .. Öyle daha güzel oluyor.
>>
>>***Pilav
>>*
>>Pilav aslında basit bir yemek değil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumuşak ve tane tane olması gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirinçleri tek tek pişirdiğinizde tane tane oluyorlar ama uzun sürüyor. Maharet hepsini bir arada pişirebilmekte; ama çok da sorun etmeyin. Nasıl olsa içine yoğurt koyup bulamaç haline getirdiğimizde hepsi birbirine yapışıyor.
koyup üzerine pirinç ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pişiriyorsunuz..
>>Hem bunu süzmeye de gerek yok.
>>
>>***Patates Kızartması*
>>
>>En kolay islerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kızgın yağa atıyorsunuz. Tek yapmanız gereken altını zamanında kapatmanız.
>>Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yüzden sadece tv de pembe dizi varken yapın. Bir de diğer yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabağa koymak gerekiyor. Onun dışında çok kolay.
>>
>>****ORTA ZORLUKTAKI YEMEKLER*
>>
>>***Hazır Pizza*
>>
>>Pizzamızı fırınımıza atıp pişmesini bekliyoruz daha sonra fırından çıkarıp yanık yerlerini bıçakla kazıyoruz. Dikkat edilmesi gereken tek şey kazırken üzerindeki malzemeleri mutfak tezgahına yapıştırmamak.
>>
>>***Hazır Köfte****
>>*
>>Bu da nispeten zor bir yemek. Bir miktar sıvı yağı teflon tavaya koyup köfteleri içine diziyoruz. Köfteler tavayla ayni renk olmadan altını kapatmak gerekiyor. O yüzden başında beklemek lazım.
>>
>>****ZOR YEMEKLER
>>*
>>***Konserve Türlü*
>>
>>Bir miktar yağ ve salçayı tencereye koyup konservenin içindekileri döküp üzerine su koyuyoruz. Pişmesi çok uzun sürüyor. O sebeple başında beklemiyoruz. Gidip tv izliyoruz. Her seferinde yandıkları için henüz tadına bakamadım ama konservenin üzerindeki resme bakılırsa güzel bi şeye benziyor.
>>
>>***Tavuk*
>>
>>Yapılışı makarna gibi. Sıcak suyun içine atıyoruz arada pişip pişmediğine bakmak için hayvanın kaba etine çatal saplıyoruz. Bu yemek piştikten bir iki gün sonra üzeri jelibon gibi oluyor. 
>>
>>****ULTRA ZOR YEMEKLER*
>>
>>***Kıymalı Bamya*
>>
>>Konserve türlüye benziyor ama içine daha önceden kavrulmuş kıyma konulmalı. Kıyma kavurmak çok zor ve zahmetli bir iş. Bu yüzden makarna pişirmeyi öneriyorum.
>>
>>****PUF NOKTALAR*
>>
>>***»* Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz.
>>
>>***»* Asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşılmaz.
>>
>>***»* Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana
>>dokunmayın.
>>Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin, ayni işi görür.
>>
>>***»* Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar.
>>
>>***»* Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir. Sakın yemeyin.
>>
>>***»***** Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer. Mümkün olduğunca çiğ tüketin.
>>
>>***»***** Karpuz tabağa koyulmaması gereken bir meyvedir. İkiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.
>>
>>***»***** Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.
>>
>>***»***** Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmediğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bolüme konan şeyler nasıl olsa bir süre sonra unutulur.
>>
>>***»* Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsanız çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır.
>>
>>***»***** Spagetti paketini açmak için paketi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun.  Belki
>>bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yanında yapmanızı tavsiye ediyorum. Öyle daha güzel, bu size çok maço bir hava verir.
>>
>>***»* Sağda solda kulağıma çalınıyordu. Mutfak robotu denen bişey varmış.
>>Birden içimi bir heyecan kapladı. Ulan madem bu işin robotu var ben niye koşturuyorum yıllardır diye sinirlendim. Hemen gidip aldım bi tane. Eve gelip kutusundan çıkardığımda itiraf etmeliyim ki hayal kırıklığına uğradım biraz. Ben açıkçası UFO gibi bişey bekliyodum, bu bildiğimiz tencerenin plastiği. İçinde de vantilatör gibi bişey var. Bununla birlikte bi
>>ton plastik zımbırtı daha çıktı içinden ama bi işe yarayacaklarını sanmıyorum.
>>Neyse fişini taktım denemek için bi tane soğan attım içine. Bakalım ne yapacak diye bekledim. Kabuklarını bile soyamadı eşşoğlueşek.
>>Paramparça etti bıraktı. Sinirlendim attım bi kenara yazdan beri duruyo orda. Bir ara yıkayıp o vantilatör gibi olan şeyi bilgisayarıma takmayı düşünüyorum.
>>Belkifan olarak iş görür. Onun dışında tamamen para tuzağı. ilerde çıkarsa mutfak androidi almayı düşünüyorum.

Alıntıdır

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2006 Çar 23:16:08sohbet oyun linki

Domatesli Biberli Yumurta,

Patates Kızartması,

Hazır Pizza

Öfffffff ki ne öffffffff, hem yapmayı,hemde yemeyi severim,

Çok iddialıyımdır bu 3 ünde.  Eee şimdi karnım acıktı,olacak işmi bu,

Hava sıcak  Domatesli Biberli Yumurta hiç çekilmez

Patates Kızartması kusura bakmayın  şu saatte hiç yenmez

Hazır Pizza Dolapta kalmamış

Eee Harwestim sen gene Peynir Ekmek Zeytine talim,hadi kolay gelsin

Neyse yorum yok...

RebelSoul

RebelSoul resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ağu.2006 Per 00:36:43sohbet oyun linki
Biberli Domatesli Yumurta babam bunu manyaxx güzel yapıo yaa zaten becerebildiği tek şey bu ama neyse

Evangeline

Evangeline resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 01:08:37sohbet oyun linki

Domatesli Kebap için malzemeler,

iki adet orta boy domates,
üç adet sivri biber,
50 gram rendelenmiş kaşar,
iki adet yumurta,
bir adet kebapçı kartviziti.

önce tavada biraz yağ eritilir.. daha sonra, önceden kesmiş olduğunuz biberler yağa atılıp kavrulur.. biberlerin çekirdekleri patlar ve ocağın arkasındaki fayansa yapışırlar.. o esnada domatesler dilimlenmeye başlanır.. siz domatesleri keserken, biberler iyice yanmış duruma gelir.. sonra domatesler tavaya ilave edilir.. domatesin suları kızgın yağı görünce, yağlar cazırdayarak kolunuza ve yüzünüze sıçramaya başlar.. "dur ulan yüzüm yanmasın" diye geri çekilirken, domatesin yarısı da yere dökülür.. son olarak, karışımın üzerine iki adet yumurta kırılır ve "yumurta olurken ben de yerlerdeki domatesleri sileyim bari" diye düşünülerek bir bez alınır ve yerler silinir (hijyen şart).. daha sonra yerden doğrulduğunuzda, yemeğin artık komple yandığı teşhis edilir..

bunun üzerine, "ben böyle yemeğin......." denilerek, kebapçının kartı bulunur..
isteğe göre tek ya da birbuçuk domatesli kebap
siparişi verilir..

yemek artık yenmeye hazırdır, afiyet olsun..

ALINTIDIR.

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 01:17:46sohbet oyun linki

Hahahhhhahhahhaaaaaa

Süper..

Bende sanıyorumki başlığı görünce ,tamam domatesli kebab tarifi çıktı,basittirde nasılsa ben yapabilirim diye

Aman kalsın,o kebabcının kartvizitini banada gönderiver bir zahmet.

Ben böyle yemeğin................ demek istemiyorum,yanmayada hiç niyetim yok....

tiniminikizz

tiniminikizz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 10:01:37sohbet oyun linki

Abişim zeytin penir dedin ya üzdün beni   Sen canının istediğini söyle ben anneme yaptırı yollarım

Tariflere bayıldım özellikle fayansa yapışacağını bilmiyodum dikkate alıcam

Ellerine sağlık nefer canım..

Teşekkürler..

WaaLLaaCe

WaaLLaaCe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 12:46:47sohbet oyun linki
Bizimle dalga gecmeyın.Biz ıstesek cok guzel yemekler yaparız

BeNzz

BeNzz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 19:39:54sohbet oyun linki
waallaace haklı biz aslında kadınlarda daha guzel yapabiliriz ama sadece erindigimizden yapmıyoruz unutmayalımkı aşçıların %99 erkektir!

xxcollboyllxx

xxcollboyllxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 20:28:08sohbet oyun linki
tiniminikizz :

Abişim zeytin penir dedin ya üzdün beni   Sen canının istediğini söyle ben anneme yaptırı yollarım

Teşekkürler..

:))))))))))))))

Sağolllll abişlerimin en tatlısı canım benim.söylemen bile yeter

Tşkler

Neyse yorum yok...

qriLkis

qriLkis resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Ağu.2006 Cmt 21:56:53sohbet oyun linki
tiniminikizz :

Teşekkürler..

Kıs zilli sen niye yapmıyoon annene yaptırıyosun senin elin iş görmüyo mu kıı

CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir