ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
12 Mayıs 2024, Pazar 21:29   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   09.05
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Kas.2009 Sal 18:49:43      09.05sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Genellikle siradan bir sabahim olmaz ya birileri arar sabahin korunde ben kahvemi daha icmeden.. Bu insanlar neden uyanir sorusuyla yuzlesirim kendi icimde ya da evimin birkac sokak ilerisinde olan isyerime yururken olagandisi bir sey ile karsilasirim ve sonucta benim icin degisik bir gun baslar...

Neyse tum bunlar bu sabahi anlatmak icin bir giris olsun :)

Bu sabah yine uyandim ve her uyanisimda oldugu gibi yine aklimda hicbirsey yoktu yani "GUN" kendine ozel gelisecek anlam bulacakti...
Hayret, arayan olmamisti ve ben keyifle kahvemi yapip icmistim
tabiki yaninda dort de sigara tuketmistim (dumansiz hava sahasiymis diyerek icimden yine)

Evden ciktim yol her zamanki gibiydi ayni dukkan onlerinde dikilen ayni insanlar :) Ayni merakli bakislar...
Ayni firinin icinde hummali bir calisma, ayni cafe`nin olagan sabah temizligi... vs vs...

Yurumeye devam ediyorum,

Bir dukkanin onunde bir adam duruyor ama oylece duruyor kipirdamadan ve bana bakiyor...
Baktim tanimiyorum ve tam neden oylece bakiyor diye dusunurken ileride bir kadin gordum yol ortasinda durmus...
kadin neden hareket etmiyor derken kendime geldim;

10 KASIM

09.05

:((

Derin bir uzuntuye saplaniyorum o an ve saygi durusuna ben de katiliyorum kendimi AFFEDILMEZ goruyorum o AN...
Ve ilk defa 10 KASIM`da gozlerim doluyor, o AN birisi dokunsa aglardim belkide...

Cunku 10 KASIM`i unutmamis olsamda sabahin o huzunlu saatini unutmamis olmam gerekirdi ve bir kac adim fazladan atmadan
o sokakta SAYGI durusuna gecmem gerekirdi... Bu gecen yillarda hep boyleyken neden bu yil bu kadar karmasa icine sokulmustuk?
Neden Toplumsal sorunlar bu onemli gunu toplumumuza perdelemisti?

Kendime kiziyorum;

istedikleri buydu ve biz yavas yavas ATATURK`e karsi duyarliligimizi kaybeder olmustuk!

Topluma kiziyorum;

Bu ZOR cografyada bir develtimiz var ve bizler BARIS icinde yasiyorken ve
bu karmasik nufus dagiliminda bu barisi MUSTAFA KEMAL ATATURK`e borcluyken
Nasil oldu da GUNDEMIMIZI baskalarinin karartmasina izin verdik?

Iki sene kadar oncesine kadar bir gerekce uydurur Ankarada olurdum 10 KASIMLARDA
ve ANITKABIR`de yasardim bu gunu...
Belki bir VEFA borcu olarak gorurdum bunu
belkide bu ulke`nin kimligini tasiyor olmanin gururydu beni ANITKABIR`e goturen
veya her ikiside...

sonuc olarak;

10 KASIM 09.05
tum ajandalarimizda bu tarihe ANITKABIR`de ATA`ya saygi RANDEVUMUZU yazalim...

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Kas.2009 Sal 20:36:49sohbet oyun linki

Bugun yogunlugumdan yazamadim foruma.. musadenle actigin bu konunun altinda sitemimi dile getirecegim..

Hatirliyorum da eski 10 Kasim`lari.. saat 09:05 i gosterdiginde bir anda cevrenizde ki tum insanlar o an ne yapiyorlarsa islerini birakir olduklari yerde durur.. Atamiz icin bir dakika boyunca kipirdamadan tek kelime etmeden saygi durusunda bulunurlardi.. Arabada olanlar o dakika arabayi durdurur ve arabadan inerek tek el kornada bir dakika boyunca korna ya basar.. Polisler, ambulanslar sirenlerini calistirirlardi.. oyle bir ses cikardi ki o dakika sanirsiniz ki tum dunya ya o ani duyurmaya calisiyoruz..

10 Kasim saat 09:05 in anlamini bilmeyen bir insan bile bu kadar insanin ayni anda birlikte yaptigi bu olagan ustu birliktelik karsisinda ya saygidan yada sasklinliktan bu duruma ayak uydurur.. Koca bir milletin atasi icin saygi durusunda durdugu bir zamanda.. Cesaret edip tek adim atamazdi..

Bugun 09:05 te cevremde nereden baksaniz 15-20 kisi vardi.. Kahvalti yapiyordum.. Bir anda saati farkedince..  Kapinin onune cikmak istedim.. Toplu halde buyuk bir kalabalik ile yasamak istedim bu ani..  o kapali mekanda saygi durusunda bulunmak istemedim..  fakat maalesef.. Sadece 3 kisi.. evet sadece 3 kisiydi bu ani yasayan.. o bir dakika boyunca  o an karsimda yuruyene, kosana , arabayla gecene, cay isteyene, kitap okuyana, kulagini kasiyana kufur etmek geldi icimden..  

Sonra karsimda benim gibi kipirdamadan duran amcayi farkettim.. Diktim gozlerimi amcaya.. ve dua ettim.. ta ki amca bana 1 dakikanin bittigini hatirlatana kadar..

Ben bu duyguyu Ramazan ayinda da yasadim.. Kendi kendime soruyordum koskoca plazada sadece 4-5 kisimiyiz oruc tutan diye.. Sigara icerenler, yemek yiyenler.. onceden oruc tutmayan biri heryerde sigarasini icmezdi..  yemezdi yemegini oyle ulu orta.. Oruc tutana saygi gosterirdi..

Artik hicbirseye saygimiz kalmadi toplum olarak..

ve ben anladim ki bugun..  Farkinda olmadan tum degerlerimizi yitiriyoruz..

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2009 Çar 00:12:33sohbet oyun linki

Uzun uzadıya yazmayacağım sizler gibi. Birkaç mesaj sonra birisi çıkıp size ve bana diyecek ki; "Atatürk`ü anarak mı yaşatacağız, tabulaştırmayın. vs vs..." Ve birtakım kırıcı sözlerde bulunacaklar bizlere karşı.

Devlet dairelerinden Atatürk portreleri kaldırıldığında hiç kimsenin sesi çıkmamıştı. Bunu dile getirenlere de "onu yapınca mı Atatürk yok olacak" gibisinden ucuz laflar söylenmişti.

Sözün özü: Durmak yok, milli değerlerimizi kaybetmeye devam...

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2009 Çar 00:19:05sohbet oyun linki

Hokkabaz bunun siyasetle falan alakasi yok..

bize ait seylerden gercekten uzaklasiyoruz..

Ben iki ornek verdim..

Cogaltabilirim ;

Misafirperverlik,

komsuluk

Akraba iliskileri

es dost iliskileri

sevgiler

hatta yemek tadimiz bile..

Devamini sen getir..

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2009 Çar 01:33:49sohbet oyun linki
Öyle abaya böyle yama!.. "Meraklısına her türlü gider!" bir dönemi yaşayan memleketimizde iribaşlar Champ Elysees caddesinde alışveriş turu atarken, durumu kritik olanlar Merter piyasasında Gucci pazarlığı yaparken, ortadireğin az görüp çok özenenleri Çin lokantası ile İtalyan lokantası arasında yazı tura çekerken, kendini en aşmış yurdum insanı kedi dışkısından yapılan kahveyi araştırıp tüketme yolundayken bütün milli değerler yok olmuş ne elem... Bütün millet olarak uçmuş gidiyoruz Allah sonumuzu hayır etsin! Günlük unutkanlıklara hassasiyetle yanaşmak güzel, hayıflanmak bir erdem. Ya 10 Kasım ın anlamını hiç bilmeyen bir sürü özentiye ne demeli!?

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2009 Çar 20:18:49sohbet oyun linki

Herseye herkese ragmen DUYARLI olabilmek guzel sey...

Boyle bir basligi actigimda kim altina ne yazar kaygisi yasamadim. Eger insan boyle bir kaygi tasiyacaksa sokakta bile dolastirmazlar insani... Ben bildigim dogrularimla yasarken fikrimi veya duygularimi her yerde dile getirebilirim.

Bu sitenin forum kismi sanilanin aksine fikir paylasimlari icin son derece elverislidir. Ama su var, birileri cikip insanin keyfini elbette kacirabilir. Bunun da sucunu bu forum`a veya uye mozaigine atmak bana mantikli gelmiyor. Cunku siz kendi sectiklerinizle "SiZ" olmussunuzdur. Eger farkli yorumlar "siz" kavraminda taslari yerinden oynatacaksa zaten coktan kimliginizi kaybetmeye hazirsinizdir... 

Ben yasadigimi yazdim ve bu hislerimin benzerlerini tasiyan insanlarin var oldugunu burada gormek beni ayrica mutlu etti.

yorumlar icin tesekkur ederim

perseusneptunus

perseusneptunus resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2009 Çar 23:13:35sohbet oyun linki

arkadaşlar

bugün yaşadığımız  olaylar atatürkçülük veya atatürk karşıtlığı değil atatürke karşı duruş sergileyerek türkiye cumhuriyetini yok etme  olayıdır duruma  bu  açıdan bakılması gerektiğini  düşünüyorum  emperyalist ülkelerin bir  ülkeyi ele geçirmek için yaptıkları  ilk hareket dini duyguları ve  ulasal duyguları sömüren kesimleri ele geçirip onları  iktidara getirip istediklerini yağdan kıl çeker  gibi alıp hedefe  ulaşmaktır bu tarih boyunca  böyle  olmuştur mustafa  kemali büyük  yapan işte  bu  öngörüleridir  dahili ve  harici  bedhahlardan  bu yüzden  bahsetmiştir hainlerin  harici  düşmanlarla emellerini  tevhid  edeceklerini ta  o zamandan biliyordu  işin en acı  tarafı  ise bu ahval ve  şerait  içinde türk  ulusunun bahtı kara  maderini  değiştirecek  ne bir  adım  ne de  bir  potansiyel güç  bulunmaktadır çünki aziz  vatanın bütün  kaleleri ele geçirilmiş her  şey  bitmek  üzeredir

türk  milletini  varmısın yokmusun aşk-ı memnu  yaprak  dökümü vb  proğramlar  haricinde  bir  şey  ilgilendirmemektedir beyni  uyuşmuş toplumsal  refleksini  yitirmiş bir  güruh haline  gelen kalabalıklar  erzurumda henüz aydınlatılmamış bir  cinayet  için tekbir getirerek  karakolu  basıyor aynı  kalabalık türkiyemizin adım adım  satılışına  ses çıkartmamaktadır başbakan  devlet  bankasından demadına  ucuz  hatta  bedava  kredi verip  tv kanalı  aldırıyor kimsenin  sesi  çıkmıyor   velhasılı arkadaşlar plan  öyle  tıkırında  gidiyorki  amerikadaki yönetim  ve ******gülmektedir

allah  sonumuzu  hayır  etsin

TopaLKIrrkayaK

TopaLKIrrkayaK resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2009 Per 19:10:18sohbet oyun linki

Selam olsun, güzel yurdumun, güzel olduğunu kadar takıntılı insanları;                                         Atatürk şüphesiz Türkiye`nin en önemli insanlarından biri. Türkiye`de şu vakit, şu zamanda `Atam izindeyiz` diyenler; kendilerinin bildikleri gibi en büyük yalanlarını söylüyorlar. Çoğu insan Atatürk`ü anlamak yerine, yaptıklarını örnek almak yerine, bunu ayrımcılıkta kullanmıştır. 

Solcular, Atatürkcü, Sağcılar Atatürk düşmanı oldu hep değil mi?

Atatürk`ü anladığım kadarıyla tembelliği ve tembel insanları sevmeyen biri; İşte beni üzün konuda tam burada, Tembel, hazıra konan, hicbir özgün fikri olmayan insanlar bu insanın ismini kullanarak birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Diğer ülkelerin hiç mi önderi yok? hiç mi o devletin efsanesi olmuş insan yok? Onlar o kişinin felsefesini kaparken, bizler sadece adını anıyoruz, bazıları adını kullayarak bu milleti sömürüyor..

Tek dileğim; Şu tekrar filmlerin bitmesi, artık yeni ATATÜRK ler yetişmesidir Türkiye`mde....

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir